nowytoner.pl tonery i drukowanie

tusz

HP Ink Advantage 2545 - tusz HP 650

Wielu nabywców drukarek przed zakupem nowego urządzenia ma podstawowy dylemat: czy wybrać coraz popularniejsze urządzenie laserowe, czy też zdecydować się na stale najpopularniejsze urządzenie atramentowe. Wybór zależy głównie od przyszłego wykorzystania drukarki:

  1. jak dużo zamierzamy drukować?
  2. jak często będziemy korzystać z urządzenia?
  3. czy potrzebna nam będzie funkcja skanowania i kopiowania?
  4. czy potrzebne nam jest urządzenie monochromatyczne, czy też potrzebujemy drukarki kolorowej, przykładowo do wydruku zdjęć?

Przede wszystkim ostatnia kwestia może okazać się bardzo istotne. Jeśli zdecydujemy się na urządzenie kolorowe to różnice pomiędzy drukarką laserową a atramentową są znaczne. Szczególnie z uwagi na rozmiary drukarki. W drukarkach laserowych stosowane są spore wkłady których rozmiar musi być co najmniej taki jak szerokość drukowanej kartki. W urządzeniach kolorowych muszą być zainstalowane cztery takie wkłady. W urządzeniach atramentowych rozmiar drukowanej strony nie ma znaczenia, ponieważ kartridże przemieszczają się po całej szerokości kartki, a dodatkowo kolorowe tusze są nierzadko zamknięte w jednym kartridżu. Drukarki laserowe są tym samym dużo większe od atramentowych i raczej z trudem pomieścić je na biurku. Pomimo dużo większej wydajności wkładów laserowych niż atramentowych, różnica w cenie pomiędzy kompletem wkładów laserowych a dwoma kartridżami atramentowym są zazwyczaj bardzo znaczne, w związku z tym koszty eksploatacji bardzo się różnią, ze wskazaniem na atramentowe. Niewątpliwą wadą tuszów są zasychające dysze. Jeżeli odłożymy urządzenie na kilka miesięcy nic w tym czasie nie drukując, właściwie możemy się nastawić na zakup nowych tuszów. W urządzeniach w których wymieniane są tylko zasobniki z tuszem, możemy być zmuszenie do wymiany głowic, co skutkuje sporym wydatkiem.

Tusz HP 650 czarny wykorzystywany między innymi w drukarce HP Ink Advantage 2545 ma wydajność tylko 360 stron, a tusz HP 650 kolorowy tylko 200 stron przy 5% pokryciu. Jest to zatem rozwiązanie dla klientów nie drukujących zbyt dużo. Rekomendowane miesięczne obciążenie w tym urządzeniu to 100 - 250 stron miesięcznie, a maksymalne 1000 stron.

HP Ink Advantage cechuje się dobrymi parametrami druku:

  • maksymalna optymalizowana rozdzielczość w kolorze na papierze fotograficznym - 4800 x 1200 dpi,
  • rozdzielczość w czerni - 600 x 600 dpi,
  • prędkość druku w trybie roboczym: w kolorze - do 16 stron na minutę, w czerni - do 20 stron/min,
  • czas do wydruku pierwszej strony: w kolorze 24 sek, w czerni 17 sekund.